Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Spelade matcher
JUNI 2019
 
26
19:30
ons
19:30    
Fotboll - F05, Nolia 1
Tegsödra Umeå IF F-05 Vit - IFK Umeå F-05  -      
25
19:45
tis
19:45    
Fotboll - Div 2 Herrar, Tegstunet konstgräs
Teg - IFK Umeå  -      
25
18:30
tis
18:30    
IFK Umeå /Ersmark - Sävar IK /Täfteå IK5  -  0  
25
18:00
tis
18:00    
Fotboll - P08 Vit, Övrig plats
Gimonäs Umeå IF P12 TT - IFK Umeå P08 Vit  -      
24
19:30
mån
19:30    
Fotboll - F06, Grönytorna 11-manna
 
IFK Umeå - Sandåkern  -      
24
19:00
mån
19:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Löparnas kväll 3000m  -      
24
18:30
mån
18:30    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 06 Blå - Sandviks IK 06 Gul6  -  4  
24
18:00
mån
18:00    
Fotboll - P05, Nolia 2
Sandåkerns SK P05 Röd - IFK Umeå P-05 11  -  7  
 
23
19:15
sön
19:15    
Fotboll - P05, Sandviks IP
Sandviks IK P04/05 2 - IFK Umeå P-05 10  -  20
23
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umedalens IP
Umedalens IF /Sandåkerns SK 3 - IFK Umeå0  -  6  
23
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Sörmjöle IK2  -  1  
23
17:30
sön
17:30    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå p06 vit - Hörnefors IF P 062  -  8  
23
16:00
sön
16:00    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Vindelns IF  -      
23
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Lycksele IF 08  -      
23
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F11, Stöckesbua IP
IFK Umeå 1 - Stöcke IF F 10/11  -      
23
12:15
sön
12:15    
Fotboll - F11, Stöckesbua IP
Hörnefors IF F11 - IFK Umeå 1  -      
23
12:00
sön
12:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 2 - Mariehem SK (P06)  -      
23
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen
IFK Umeå P-08 Blå - Sörfors IF p08  -      
23
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Sandåkerns SK P07 Vit  -      
20
19:30
tor
19:30    
Fotboll - F05, Ersmarks IP
Ersmarks IK F05 - IFK Umeå3  -  2  
19
19:30
ons
19:30    
Fotboll - Div 4 Herrar, Tegstunets IP
Tegs SK Fotboll - IFK Umeå 21  -  1  
19
19:00
ons
19:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Haraldsängen 1
Gottne IF - IFK Umeå2  -  2  
19
17:00
ons
17:00    
Fotboll - F09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-09 Vit - IFK Umeå flickor -09  -      
18
18:30
tis
18:30    
Fotboll - F06, Vindelns FC
vindeln - IFK Umeå  -      
18
18:30
tis
18:30    
Fotboll - F07/08, Vännäsby IP
Spöland Vännäs IF F08 - IFK Umeå F-07/08  -      
18
18:30
tis
18:30    
Ersmarks IK /IFK Umeå - IFK Umeå /Ersmark11  -  7  
18
18:30
tis
18:30    
Ersmarks IK /IFK Umeå - IFK Umeå /Ersmark11  -  7  
 
16
18:30
sön
18:30    
Fotboll - P05, Brovallen
Obbola IK P04/05/06 - IFK Umeå P-05 21  -  8  
16
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P06, Skogsvallen
Sävar IK P-06 - IFK Umeå 06 Blå11  -  2  
16
17:30
sön
17:30    
Fotboll - F07/08, Övrig plats
Hörnsjö IF /Nordmaling - IFK Umeå F-07/08  -      
16
15:15
sön
15:15    
Fotboll - Herrjuniorer, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF P04 - Ersmarks IK /IFK Umeå2  -  2  
16
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Umeå Södra DFF0  -  6  
16
15:00
sön
15:00    
Fotboll - F05, Skogsvallen
Sävar IK F05 - IFK Umeå F-053  -  4  
16
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå flickor -09 - Täfteå IK F-09  -      
16
12:30
sön
12:30    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
16
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F06, Vildmannavallen
IFK Umeå - Sandåkern  -      
16
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P08 Vit, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-08 Vit - IFK Umeå P08 Vit  -      
16
10:00
sön
10:00    
Mariehem SK (P08) - IFK Umeå P-08 Blå  -      
16
09:00
sön
09:00    
Fotboll - F10, Umedalens IP
Mariehems SK Grön - IFK Umeå  -      
16
08:00
sön
08:00    
Fotboll - F10, Umedalens IP
IFK Umeå - Mariehems SK Vit  -      
16
sön
00:00    
Orientering, Finland
 
Jukola  -      
15
16:15
lör
16:15    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå /Ersmark - Umedalens IF 18  -  2  
15
15:15
lör
15:15    
Fotboll - P09, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P10 Tomtebogård svart - IFK Umeå P-09  -      
15
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Storsjö Arena
Sandviks IK 2 - IFK Umeå 20  -  3  
15
15:00
lör
15:00    
Orientering, Finland
 
Jukola  -      
15
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - IFK Timrå1  -  1  
15
14:00
lör
14:00    
Fotboll - P10, Vännäsby IP
IFK Umeå vit - Spöland Vännäs IF P10 Gul  -      
15
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P10, Vännäsby IP
IFK Umeå blå - Stöcke IF P 10/11  -      
15
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P10, Vännäsby IP
Spöland Vännäs IF P10 Svart - IFK Umeå vit  -      
15
12:15
lör
12:15    
Fotboll - P06, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF P13 Eagles - IFK Umeå p06 vit3  -  1  
15
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P10, Vännäsby IP
Spöland Vännäs IF P10 Gul - IFK Umeå blå  -      
15
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 1 - Täfteå IK Sävar P 04/056  -  0  
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
15
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Björkspelen  -      
11
17:30
tis
17:30    
Fotboll - P08 Vit, Röbäcks IP
Röbäcks IF P07 Röd - IFK Umeå P08 Vit  -      
10
19:30
mån
19:30    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Stöcke IF3  -  1  
10
17:30
mån
17:30    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P12 Tomtebo vit  -      
 
09
17:50
sön
17:50    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-05 - Tegsödra Umeå IF F05 Blå2  -  3  
09
14:30
sön
14:30    
Fotboll - P09, Röbäcks IP - Ahlsell workwear
Hörnsjö - IFK Umeå  -      
09
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå p06 vit - Umedalens IF P06 Gul3  -  4  
09
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P05, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF P14 Tomtebo United - IFK Umeå P-05 14  -  1  
09
12:30
sön
12:30    
Fotboll - F07/08, Röbäcks IP - Hyreslandslaget
Röbäcks IF - IFK Umeå  -      
09
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F06, Vännäs IP Konstgräs
Spöland vännäs - ifk umeå  -      
09
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P09, Röbäcks IP - Smetana
Arnäs IF 1 - IFK Umeå  -      
09
08:30
sön
08:30    
Fotboll - F07/08, Röbäcks IP - Ahlsell workwear
Hörnefors - IFK Umeå  -      
08
14:30
lör
14:30    
Fotboll - P09, Röbäcks IP - Ahlsell workwear
Gimonäs umeå IF CSÅ - IFK Umeå  -      
08
14:15
lör
14:15    
Fotboll - F11, Tegstunets IP
IFK Umeå 1 - Tegsödra Umeå IF F-11 Blå  -      
08
14:00
lör
14:00    
Sandviks IK - IFK Umeå4  -  4  
08
14:00
lör
14:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 06 Blå - Täfteå IK  -      
08
13:30
lör
13:30    
Sävar IK/Täfteå - IFK Umeå0  -  6  
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll - F11, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-11 Vit - IFK Umeå 1  -      
08
12:30
lör
12:30    
Mariehem SK P04 - IFK Umeå /Ersmark4  -  1  
08
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 2 - Sandåkerns SK P05 Vit3  -  0  
08
10:30
lör
10:30    
Fotboll - F07/08, Röbäcks IP - Caparol
BK Örnen - IFK Umeå  -      
08
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P11, Tegstunets IP
Gimonäs Umeå IF P8 Tomtebogård svart - IFK Umeå  -      
08
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P11, Tegstunets IP
IFK Umeå - Ersmarks IK p11  -      
08
09:00
lör
09:00    
Fotboll - P09, Röbäcks IP - Smetana
Mariehems SK Vit - IFK Umeå  -      
08
08:30
lör
08:30    
Fotboll - F07/08, Röbäcks IP - Ahlsell workwear
Hörnsjö IF - IFK Umeå  -      
07
18:00
fre
18:00    
Fotboll - F07/08, Vildmannavallen
IFK Umeå F-07/08 - Hörnefors IF F06/09  -      
07
17:30
fre
17:30    
Fotboll - F06, Vildmannavallen
IFK Umeå - Sävar IK  -      
06
16:00
tor
16:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-05 - Spöland Vännäs IF F Ungdom7  -  3  
06
15:45
tor
15:45    
Fotboll - P08 Blå, OBS!! Matchen är i Sävar
IFK Umeå P-08 Blå - Sävar IK P-08 Lag 1  -      
06
14:10
tor
14:10    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå /Ersmark - Dorotea IF/IFK Kyrktåsjö6  -  0  
06
12:30
tor
12:30    
Fotboll - P06, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF P06 - IFK Umeå p06 vit2  -  0  
06
12:15
tor
12:15    
Fotboll - F09, Röbäcks IP
Röbäcks IF F09 - IFK Umeå flickor -09  -      
06
11:00
tor
11:00    
Umedalens IF P02 Svart - Ersmarks IK /IFK Umeå0  -  3  
06
09:30
tor
09:30    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 1  -      
05
19:00
ons
19:00    
Sandåkernkamraternas IF - IFK Umeå 22  -  1  
04
20:00
tis
20:00    
Fotboll - P05, Övrig plats
Röbäcks IF - IFK Umeå P-05 24  -  7  
04
16:40
tis
16:40    
Fotboll - P08 Vit, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-08 Vit - IFK Umeå P08 Vit  -      
03
19:00
mån
19:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Umeå FC Akademi4  -  2  
 
02
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Sörfors IF/UFC A 22  -  2  
02
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P10, Sjöfrun
IFK Umeå blå - Tegsödra Umeå IF P10 Blå lag 1  -      
02
16:30
sön
16:30    
Fotboll - F06, Storsjö Arena
SOIK - IFK Umeå  -      
02
16:15
sön
16:15    
Fotboll - P10, Sjöfrun
IFK Umeå vit - Gimonäs Umeå IF P9 Tomtebogård  -      
02
15:40
sön
15:40    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK /IFK Umeå - Vindelns IF P02-042  -  5  
02
15:15
sön
15:15    
Fotboll - P10, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P9 Tomtebogård - IFK Umeå blå  -      
02
15:15
sön
15:15    
Fotboll - P10, Sjöfrun
Tegsödra Umeå IF P10 Blå lag 1 - IFK Umeå vit  -      
02
14:30
sön
14:30    
Fotboll - P09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P09 Vit - IFK Umeå P-09  -      
02
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 1 - TSU/TSK P-051  -  0  
02
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P06, Grubbevallen
Sandåkerns SK P06 - IFK Umeå 06 Blå4  -  2  
02
12:15
sön
12:15    
Fotboll - F11, Norrskenhallen, Nordmaling
IFK Umeå 1 - Hörnsjö IF /Nordmaling  -      
02
11:45
sön
11:45    
Fotboll - F09, Vildmannavallen
IFK Umeå flickor -09 - Umedalens IF F09  -      
02
11:15
sön
11:15    
Fotboll - F11, Norrskenshallen, Nordmaling
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF F8 Sjöfru  -      
02
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 1 - IFK Umeå  -      
02
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F05, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF F Ungdom - IFK Umeå F-050  -  2  
02
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Mariehem SK (P07) Grön  -      
02
09:00
sön
09:00    
Fotboll - F07/08, Storsjö konstgräsplan (vid badhuset i Holmsund)
Sandviks IK 1 - IFK Umeå F-07/08  -      
02
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Robertsfors IK MIX-11B  -      
01
13:40
lör
13:40    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå /Ersmark - Gimonäs Umeå IF P044  -  4  
01
12:15
lör
12:15    
Fotboll - F10, Grubbevallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK  -      
01
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå p06 vit - Tegsödra Umeå IF P-06 Blå1  -  3  
01
11:15
lör
11:15    
Fotboll - F10, Grubbevallen
Sandvik IK - IFK Umeå  -      
01
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P08 Blå, Röbäcks IP
Röbäcks IF P08 - IFK Umeå P-08 Blå  -      
01
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Gimonäs Umeå IF P11 SÅ svart  -      
MAJ 2019
 
31
15:00
fre
15:00    
Fotboll - F05, Övrig platsSörvalla IP
IFK Umeå - Sävar SK  -      
31
13:15
fre
13:15    
Fotboll - F05, Sörvalla konstgräs
IFK Umeå - Luleå SK  -      
31
11:30
fre
11:30    
Fotboll - F05, Sörvalla naturgräs
Sunnanå SK - IFK Umeå  -      
30
15:00
tor
15:00    
Täfteå IK - IFK Umeå0  -  0  
30
14:00
tor
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Mariehem SK3  -  2  
 
26
18:30
sön
18:30    
Fotboll - F07/08, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-07/08 - Obbola IK F07/08  -      
26
18:15
sön
18:15    
Sandåkerns SK P04 - Ersmarks IK /IFK Umeå6  -  1  
26
17:00
sön
17:00    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Sandåkerns SK P09 Röd  -      
26
16:30
sön
16:30    
Fotboll - P08 Vit, Täfteborg
Täfteå IK P07 - IFK Umeå P08 Vit  -      
26
15:20
sön
15:20    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-05 - Gimonäs Umeå IF F14 Diamanterna4  -  5  
26
15:00
sön
15:00    
Fotboll - F09, Hissjö
HTF f-09 - IFK Umeå flickor -09  -      
26
14:15
sön
14:15    
Fotboll - F11, Sandviks IP
Mariehem SK (F11) - IFK Umeå 1  -      
26
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F11, Sandviks IP
IFK Umeå 1 - Röbäcks IF F11  -      
26
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 06 Blå - Ersmarks IK P07 Röd4  -  6  
26
12:00
sön
12:00    
Fotboll - P11, Umedalens IP Norr
IFK Umeå - Umedalens IF P11 Svart  -      
26
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P11, Umedalens IP Norr
Umedalens IF P11 Svart - IFK Umeå  -      
26
10:30
sön
10:30    
Fotboll - F06, Vildmannavallen
IFK Umeå - Tegs södra blå  -      
25
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P05, Umedalens IP
Umedalens IF P05 - IFK Umeå P-05 10  -  5  
25
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Piteå IF FF2  -  0  
25
12:00
lör
12:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Umekastet 3  -      
25
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P06, Älvdungen A
Sörfors IF p-06 - IFK Umeå p06 vit6  -  3  
25
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P08 Blå, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF P08 Svart - IFK Umeå P-08 Blå  -      
24
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Röbäcks Arena
Röbäcks IF - IFK Umeå 20  -  4  
24
17:30
fre
17:30    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 2 - Mariehem SK (P05) Grön7  -  3  
23
18:00
tor
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Campusspelen 1  -      
23
17:00
tor
17:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Campusspelen 1  -      
 
19
19:00
sön
19:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 1 - Spöland Vännäs IF3  -  1  
19
17:00
sön
17:00    
Ersmark IK - IFK Umeå2  -  2  
19
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Hörnefors IF4  -  2  
19
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P09, Hissjö IP
HTF - IFK Umeå P-09  -      
19
14:40
sön
14:40    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK /IFK Umeå - TSK/TSU P-150  -  7  
19
14:00
sön
14:00    
Fotboll - F05, Umedalens IP
Umedalens IF F05 - IFK Umeå F-053  -  4  
19
14:00
sön
14:00    
Fotboll - F06, Älvdungen
Sörfors - IFK Umeå  -      
19
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F07/08, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-07/08 - Betsele IF F08  -      
19
12:45
sön
12:45    
Fotboll - F09, Vildmannavallen
IFK Umeå flickor -09 - Sandåkerns SK F09  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P06, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF P13 Carlshöjd - IFK Umeå 06 Blå1  -  7  
19
11:15
sön
11:15    
Fotboll - F10, Stantorsvallen
Tegs Södra IF Vit 2 - IFK Umeå  -      
19
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Sandviks IK P07 Lag 1  -      
19
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F10, Stantorsvallen
IFK Umeå - Umedalens IF   -      
19
10:00
sön
10:00    
Orientering, Flurkmark
 
Umeträffen  -      
19
09:45
sön
09:45    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå p06 vit - Gimonäs Umeå IF P13 Blackhawks4  -  6  
19
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen
IFK Umeå P-08 Blå - Bygdeå GIF 07/08  -      
18
16:00
lör
16:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Jämtkraft Arena
IFK Östersund - IFK Umeå1  -  1  
18
13:40
lör
13:40    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå /Ersmark - Umedalens IF P02 Svart2  -  7  
18
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 2 - Gimonäs Umeå IF P14 DC6  -  0  
18
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit - Sandåkerns SK P08 Vit  -      
18
10:00
lör
10:00    
Orientering, Flurkmark
 
Umeträffen  -      
18
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Kraftmätningen kval  -      
 
12
19:30
sön
19:30    
Fotboll - P05, MSK Arena
Mariehem SK (P05) Vit - IFK Umeå P-05 22  -  9  
12
19:00
sön
19:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 1 - Sandåkerns SK P05 Röd6  -  0  
12
18:00
sön
18:00    
Vindelns IF P02-04 - IFK Umeå /Ersmark6  -  2  
12
16:15
sön
16:15    
Fotboll - F07/08, Sjöfru IP
Gimonäs Umeå IF F11 Tomtebo - IFK Umeå F-07/08  -      
12
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Hörnsjö IF 23  -  1  
12
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P06, Björnvallen
Dorotea IF - IFK Umeå 06 Blå4  -  2  
12
12:50
sön
12:50    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-05 - Tegsödra Umeå IF F-05 Vit4  -  1  
12
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08 Blå, Täfteborg
Täfteå IK P08 Röd - IFK Umeå P-08 Blå  -      
12
12:15
sön
12:15    
Sävar IK /Täfteå IK - Ersmarks IK /IFK Umeå0  -  5  
12
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P08 Vit, Storsjö arena
Sandviks IK P08 - IFK Umeå P08 Vit  -      
11
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Kramfors-Alliansen1  -  1  
11
10:30
lör
10:30    
Fotboll - F06, Vildmannavallen
IFK Umeå - Tegs Södra   -      
11
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P06, Storsjö Arena
Sandviks IK 06 Svart - IFK Umeå p06 vit6  -  2  
11
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Storsjö Arena
Sandviks IK P07 Lag 2 - IFK Umeå P08 Vit  -      
10
19:00
fre
19:00    
Umedalens IF - IFK Umeå 25  -  4  
10
16:30
fre
16:30    
Fotboll - P09, MSK Arena
Mariehems SK - IFK Umeå  -      
 
05
18:30
sön
18:30    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Mariehem SK0  -  2  
05
18:00
sön
18:00    
Ersboda SK - IFK Umeå1  -  0  
05
15:00
sön
15:00    
IFK Luleå - IFK Umeå3  -  1  
05
14:00
sön
14:00    
Dorotea IF/IFK Kyrktåsjö - Ersmarks IK /IFK Umeå5  -  1  
03
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå /Ersmark - Sandåkerns SK P041  -  3  
APRIL 2019
 
28
18:00
sön
18:00    
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  4  
28
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen
IFK Umeå - Sävarådalen 21  -  0  
28
13:15
sön
13:15    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK /IFK Umeå - Umedalens IF 16  -  5  
27
16:00
lör
16:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ytterhogdals IK0  -  1  
27
16:00
lör
16:00    
Fotboll - Herrjuniorer, Tegstunets IP
Tegs SK Fotboll P04 - IFK Umeå /Ersmark7  -  0  
27
12:00
lör
12:00    
Orientering, Skåne
 
10Mila  -      
22
19:00
mån
19:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - IFK Umeå3  -  3  
 
18
19:00
tor
19:00    
Friska Viljor FC - IFK Umeå2  -  1  
 
14
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen
 
IFK Umeå - Round Rock SC3  -  2  
14
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P05, Vännäs konstgräs
Spöland Vännäs - IFK Umeå  -      
14
12:00
sön
12:00    
IFK Umeå - Umeå Södra  -      
13
18:30
lör
18:30    
IFK Umeå - Flurkmark  -      
13
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Anundsjö IF3  -  0  
13
14:00
lör
14:00    
IFK Umeå - Ersboda  -      
13
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P05, Umeå Energi Arena
Umeå IK F17 - IFK Umeå  -      
13
10:00
lör
10:00    
IFK Umeå - Umedalen  -      
 
07
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
07
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
07
09:00
sön
09:00    
Orientering, Rånäs
 
Rånässtafetten  -      
06
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Electrolux Home Arena
Skellefteå FF - IFK Umeå3  -  0  
MARS 2019
 
31
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Umeå Energi Arena SOL
IFK Umeå(2H) - Sandviks IK (2H)2  -  3  
31
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
31
sön
00:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
Sikeå SK - IFK Umeå  -      
31
sön
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sjöfruhallen
IFK Umeå - Sävar IK  -      
31
sön
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sjöfruhallen
IFK Umeå - Sikeå SK  -      
31
sön
00:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
Sikeå SK - IFK Umeå  -      
31
sön
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sjöfruhallen
IFK Umeå - Sävar IK  -      
31
sön
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sjöfruhallen
IFK Umeå - Sikeå SK  -      
30
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
24
18:15
sön
18:15    
Umeå FC P17 - IFK Umeå2  -  2  
24
10:00
sön
10:00    
Orientering, Nyköping
 
Måsenstafetten  -      
24
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
24
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
23
15:00
lör
15:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
Gimonäs Umeå IF P12 - IFK Umeå17  -  9  
23
15:00
lör
15:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
Gimonäs Umeå IF P12 - IFK Umeå17  -  9  
23
14:30
lör
14:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
IFK Umeå - Sikeå SK Lag 22  -  17
23
14:30
lör
14:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
IFK Umeå - Sikeå SK Lag 22  -  17
23
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Electrolux Home Arena
Skellefteå FF (2H) - IFK Umeå(2H)5  -  2  
23
13:00
lör
13:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P1120  -  12
23
13:00
lör
13:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P1120  -  12
23
11:30
lör
11:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
Nordmalings HF - IFK Umeå22  -  2  
23
11:30
lör
11:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
Nordmalings HF - IFK Umeå22  -  2  
23
11:30
lör
11:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
Nordmalings HF - IFK Umeå22  -  2  
23
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Nordmalings HF26  -  19
23
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Nordmalings HF26  -  19
23
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Nordmalings HF26  -  19
23
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
23
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
22
10:00
fre
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
21
17:00
tor
17:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
20
17:30
ons
17:30    
Fotboll - Div 2 Herrar, Umeå Energi Arena SOL
Umeå FC (1H) - IFK Umeå(2H)2  -  0  
 
17
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Umeå Energi Arena SOL
IFK Umeå(2H) - Umedalens IF (4H)8  -  2  
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
16
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Björkspelen  -      
 
10
16:00
sön
16:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Umeå Energi Arena SOL
IFK Umeå(2H) - Anundsjö IF (2H)4  -  2  
10
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
09
16:00
lör
16:00    
Gottne IF - IFK Umeå0  -  0  
09
10:00
lör
10:00    
Skidor, Sollefteå
 
Skidor » 
Match
  -      
08
10:00
fre
10:00    
Skidor, Sollefteå
 
Skidor » 
Match
  -      
07
10:00
tor
10:00    
Skidor, Sollefteå
 
Skidor » 
Match
  -      
06
14:00
ons
14:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Öppen Sportlovsmångkamp  -      
06
09:00
ons
09:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
17:00
tis
17:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
FEBRUARI 2019
 
24
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
24
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska Ungdomsspelen  -      
23
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
23
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
 
17
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Ersängskolan
IFK Umeå - Ersmarks IK  -      
17
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
16
14:30
lör
14:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
IFK Umeå - Sikeå SK Lag 14  -  11
16
14:30
lör
14:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
IFK Umeå - Sikeå SK Lag 14  -  11
16
11:30
lör
11:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen Ersboda
Sävar IK Lag 1 - IFK Umeå30  -  4  
16
11:30
lör
11:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
Sävar IK Lag 1 - IFK Umeå30  -  4  
16
11:30
lör
11:30    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
Sävar IK Lag 1 - IFK Umeå30  -  4  
16
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
16
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
16
09:50
lör
09:50    
Fotboll - Div 4 Herrar, Nolia fotbollshall
IFK Umeå - Tegs SK1  -  3  
15
17:00
fre
17:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
13
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK5  -      
 
10
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P06, Musköten 2
Umedalens IF P06 - IFK Umeå 11  -  2  
10
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P06, Musköten 2
Umedalens IF P06 - IFK Umeå 11  -  2  
10
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P06, Musköten 2
Umedalens IF P06 - IFK Umeå 11  -  2  
10
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P06, Musköten 2
Umedalens IF P06 - IFK Umeå 11  -  2  
10
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P06, Musköten 2
Umedalens IF P06 - IFK Umeå 11  -  2  
10
15:40
sön
15:40    
Fotboll - P08 Vit, Täfteåhallen
Obbola ik p08 - IFK Umeå  -      
10
15:15
sön
15:15    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sundsvall HK P11 - IFK Umeå9  -  27
10
15:15
sön
15:15    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sundsvall HK P11 - IFK Umeå9  -  27
10
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P08 Vit, Täfteåhallen
Guif p08 BC - IFK Umeå  -      
10
11:30
sön
11:30    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sundsvall HK P12 - IFK Umeå16  -  19
10
11:30
sön
11:30    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sundsvall HK P12 - IFK Umeå16  -  19
10
11:30
sön
11:30    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sundsvall HK P12 - IFK Umeå16  -  19
10
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
10
11:00
sön
11:00    
Friidrott, Haparanda
 
IRM/INLM  -      
10
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Haparanda
 
IRM/INLM  -      
09
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
09
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Haparanda
 
IRM/INLM  -      
09
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Haparanda
 
IRM/INLM  -      
08
15:00
fre
15:00    
Friidrott, Haparanda
 
IRM/INLM  -      
08
11:00
fre
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
03
14:45
sön
14:45    
Fotboll - Herrjuniorer, Sporthushallen
IFK Umeå 1 - Gimonäs Umeå IF vit7  -  3  
03
12:30
sön
12:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Umeå Södra - IFK Umeå  -      
03
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå 11  -  14
03
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå 11  -  14
03
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå 11  -  14
03
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå 11  -  14
03
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF P08 Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå 11  -  14
03
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
03
11:00
sön
11:00    
Friidrott, Skellefteå
 
IUDM  -      
03
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Skellefteå
 
IUDM  -      
02
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
02
10:00
lör
10:00    
Tyngdlyftning, Boxen Umeå
 
Match  -      
JANUARI 2019
 
30
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK3  -      
 
27
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Sandviks IK  -      
27
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Tegs SK Fotboll P-06 Öst2  -  5  
27
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Tegs SK Fotboll P-06 Öst2  -  5  
27
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Tegs SK Fotboll P-06 Öst2  -  5  
27
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Tegs SK Fotboll P-06 Öst2  -  5  
27
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Tegs SK Fotboll P-06 Öst2  -  5  
27
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P08 Vit, Ålidhemshallen
Guif p08 Carlshöjd - IFK Umeå  -      
27
13:00
sön
13:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå - Härnösands HK Lag 23  -  26
27
13:00
sön
13:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå - Härnösands HK Lag 23  -  26
27
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Ålidhemshallen
Röbäcks if 1 - IFK Umeå  -      
27
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå - Sundsvall HK3  -  17
27
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå - Sundsvall HK3  -  17
27
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå - Sundsvall HK3  -  17
27
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå - Sundsvall HK3  -  17
27
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
26
11:00
lör
11:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
26
10:15
lör
10:15    
Fotboll - Herrjuniorer, Elofssonhallen
IFK Umeå 1 - Dorotea IF P1710  -  3  
 
20
12:00
sön
12:00    
Skidor, Gammlia
 
Skidor » 
Match
  -      
20
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P06, Tannbergshallen
Lycksele IF 07 - IFK Umeå 13  -  0  
20
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P06, Tannbergshallen
Lycksele IF 07 - IFK Umeå 13  -  0  
20
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P06, Tannbergshallen
Lycksele IF 07 - IFK Umeå 13  -  0  
20
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P06, Tannbergshallen
Lycksele IF 07 - IFK Umeå 13  -  0  
19
14:45
lör
14:45    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannahallen
Gimonäs Umeå IF svart - IFK Umeå 14  -  4  
19
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen
IFK Umeå 1 - Röbäcks IF P064  -  2  
19
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen
IFK Umeå 1 - Röbäcks IF P064  -  2  
19
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen
IFK Umeå 1 - Röbäcks IF P064  -  2  
19
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen
IFK Umeå 1 - Röbäcks IF P064  -  2  
19
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen
IFK Umeå 1 - Röbäcks IF P064  -  2  
19
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
16
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK1  -      
 
13
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P08 Vit, Olasjöhallen
Guif p08 BC - IFK Umeå  -      
13
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
Gimonäs IF - IFK Umeå  -      
13
15:45
sön
15:45    
Fotboll - P08 Vit, Olasjöhallen
Täfteå ik p08 - IFK Umeå  -      
13
13:00
sön
13:00    
Handboll - C-flickor, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK Lag 23  -  14
13
13:00
sön
13:00    
Handboll - C-flickor, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK Lag 23  -  14
13
10:00
sön
10:00    
Handboll - C-flickor, Jenningshallen
Sikeå SK Lag 2 - IFK Umeå9  -  6  
13
10:00
sön
10:00    
Handboll - C-flickor, Jenningshallen
Sikeå SK Lag 2 - IFK Umeå9  -  6  
13
10:00
sön
10:00    
Handboll - C-flickor, Jenningshallen
Sikeå SK Lag 2 - IFK Umeå9  -  6  
13
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
13
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
12
16:00
lör
16:00    
Sollefteå HK - IFK Umeå35  -  8  
12
16:00
lör
16:00    
Sollefteå HK - IFK Umeå35  -  8  
12
14:00
lör
14:00    
Brännans HF Lag 1 - IFK Umeå26  -  15
12
14:00
lör
14:00    
Brännans HF Lag 1 - IFK Umeå26  -  15
12
12:00
lör
12:00    
IFK Umeå - Brännans HF Lag 218  -  11
12
12:00
lör
12:00    
IFK Umeå - Brännans HF Lag 218  -  11
12
12:00
lör
12:00    
IFK Umeå - Brännans HF Lag 218  -  11
12
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
12
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
ISDM/IVDM  -      
12
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Ungdomstävling  -      
12
11:00
lör
11:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Ungdomstävling  -      
12
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
06
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
04
10:00
fre
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
03
10:00
tor
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
DECEMBER 2018
 
31
mån
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sävar IK - IFK Umeå  -      
31
mån
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sävar IK - IFK Umeå  -      
31
mån
00:00    
Handboll - C-pojkar, Sävaråhallen
Sävar IK - IFK Umeå  -      
 
29
12:00
lör
12:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
17
19:15
mån
19:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Mariehem SK (P06) - IFK Umeå 1  -      
17
19:15
mån
19:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Mariehem SK (P06) - IFK Umeå 1  -      
17
19:15
mån
19:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Mariehem SK (P06) - IFK Umeå 1  -      
17
19:15
mån
19:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Mariehem SK (P06) - IFK Umeå 1  -      
 
15
15:15
lör
15:15    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannahallen
Ersmarks IK - IFK Umeå 1  -      
15
15:15
lör
15:15    
Fotboll - Herrjuniorer, Vildmannahallen
Ersmarks IK - IFK Umeå 1  -      
15
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
15
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
15
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
09
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Sandviks IK P06  -      
09
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Sandviks IK P06  -      
09
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Sandviks IK P06  -      
09
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
IFK Umeå 1 - Sandviks IK P06  -      
09
13:45
sön
13:45    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 1
IFK Umeå - Härnösands HK Lag 12  -  27
09
13:45
sön
13:45    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 1
IFK Umeå - Härnösands HK Lag 12  -  27
09
13:45
sön
13:45    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 1
IFK Umeå - Härnösands HK Lag 12  -  27
09
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 1
Ramviks IF - IFK Umeå23  -  7  
09
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 1
Ramviks IF - IFK Umeå23  -  7  
09
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen Bana 1
Ramviks IF - IFK Umeå23  -  7  
09
10:00
sön
10:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
08
13:00
lör
13:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå  -      
08
09:30
lör
09:30    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
07
18:45
fre
18:45    
Fotboll - Herrjuniorer, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF vit - IFK Umeå 1  -      
07
18:45
fre
18:45    
Fotboll - Herrjuniorer, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF vit - IFK Umeå 1  -      
 
02
15:15
sön
15:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Täfteå IK P06 - IFK Umeå 1  -      
02
15:15
sön
15:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Täfteå IK P06 - IFK Umeå 1  -      
02
15:15
sön
15:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Täfteå IK P06 - IFK Umeå 1  -      
02
15:15
sön
15:15    
Fotboll - P06, Bräntbergsskolan
Täfteå IK P06 - IFK Umeå 1  -      
02
12:30
sön
12:30    
Guif p08 BC - IFK Umeå  -      
02
10:15
sön
10:15    
Obbola ik p08 - IFK Umeå  -