Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Kommande matcher
JULI 2020
 
18
13:00
lör
13:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 3.5  -      
 
25
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Skellefteå
 
Skelleftespelen   -      
26
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen
IFK Umeå - Sandviks IK  -      
 
30
18:00
tor
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 4  -      
AUGUSTI 2020
 
01
13:00
lör
13:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
01
16:00
lör
16:00    
Fotboll - P05, Electrolux Home Arena
Morn BK - IFK Ume  -      
02
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Umedalens IF IFK Umeå - Ersmarks IK  -      
02
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Stöckesbua IP
Stöcke IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
02
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Hörnsjö IF 2  -      
 
05
19:30
ons
19:30    
Fotboll - P05, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK Vit - IFK Umeå P-05  -      
08
10:00
lör
10:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Tegsödra Umeå IF P-08 Vit  -      
08
11:15
lör
11:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - IFK Luleå  -      
08
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Morön BK  -      
09
sön
00:00    
Fotboll - P10, Carlshöjdsskolans IP
Gimons Ume IF P2010 CS Vit - IFK Umeå P10 Vit  -      
09
sön
00:00    
Fotboll - P11, Täfteborg
Täfteå IK P11 Röd - IFK Umeå 1  -      
09
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Umedalens IF P11 Gul  -      
09
09:15
sön
09:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Sandåkerns SK F09 Vit  -      
09
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-08 Blå - Spöland Vännäs IF P08 Svart  -      
09
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P12 - Mariehem SK (P12) Grön 2  -      
09
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 - Sävar IK  -      
09
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P08 Vit, Tjärnvallen IP
Vilhelmina IK 0709 - IFK Umeå P08 Vit Lag 1  -      
09
16:00
sön
16:00    
Fotboll - P10, Umedalens IP Norr
Umedalens IF P10 Svart - IFK Umeå P10 Blå  -      
09
16:30
sön
16:30    
Fotboll - P12, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-12 Vit Lag 2 - IFK Umeå 2 P12  -      
09
17:15
sön
17:15    
Fotboll - F06, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF F06 svart - IFK Umeå F06  -      
09
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Hörnsjö IF  -      
09
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F05, Röbäcks Arena
Röbäcks IF damjuniorer - Umedalens IF IFK Umeå  -      
09
19:00
sön
19:00    
Sävar IK/Täfteå - IFK Umeå  -      
 
13
18:00
tor
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 5  -      
13
19:00
tor
19:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersboda SK  -      
14
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Täfteå/Sävar/Ersmark 2  -      
15
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Stöcke IF P 10/11  -      
15
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P08 Vit, Grubbevallen
Sandåkerns SK P07 Vit - IFK Umeå P08 Vit Lag 1  -      
15
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Electrolux Home Arena
Skellefteå FF - IFK Umeå  -      
15
16:00
lör
16:00    
Fotboll - P05, LF Arena
Piteå IF FF - IFK Umeå  -      
16
sön
00:00    
Fotboll - P08 Blå, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF P08 Gul - IFK Umeå P-08 Blå  -      
16
sön
00:00    
Fotboll - P10, Grubbevallen
Sandkerns SK P10 Vit - IFK Umeå P10 Blå  -      
16
sön
00:00    
Fotboll - P11, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P2011 Carlshöjd - IFK Umeå 2  -      
16
sön
00:00    
Fotboll - P12, Umedalens IP Norr
Umedalens IF P12 Svart - IFK Umeå P12  -      
16
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Gimonäs Umeå IF P2012 Tomtebogård Vit  -      
16
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Umedalens IF IFK Umeå - Sandkerns SK Damjun vit  -      
16
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P05, Umedalens IP
Umedalens IF 1 - IFK Umeå P-05  -      
16
17:45
sön
17:45    
Fotboll - F09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-09 Blå - IFK Umeå F-09  -      
16
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Sandåkerns SK F06 Röd  -      
16
19:00
sön
19:00    
Fotboll - P08 Vit, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P08 Carlshöjd - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
 
17
19:00
mån
19:00    
Ersmark IK - IFK Umeå  -      
18
17:00
tis
17:00    
Fotboll - P10, Grnytorna
IFK Umeå P10 Vit - Ersmarks IK P10  -      
18
18:30
tis
18:30    
Fotboll - P10, Grnytorna
IFK Umeå P10 Blå - Sörfors IF P10  -      
19
18:00
ons
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Campusspelen  -      
19
18:30
ons
18:30    
Sörmjöle IK - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
22
10:00
lör
10:00    
Fotboll - F06, Grubbevallen
Sandåkerns SK F06 Röd - IFK Umeå F06  -      
22
10:00
lör
10:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 1 - Mariehem SK (P07) 3  -      
22
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Sandviks IK Gul  -      
22
16:00
lör
16:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ytterhogdals IK  -      
23
sön
00:00    
Fotboll - F06, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-06 Blå - IFK Umeå F06  -      
23
sön
00:00    
Fotboll - P11, PåÄngen
Obbola IK P11/12 - IFK Umeå 1  -      
23
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-08 Blå - Sörfors IF P08/09 BLÅ  -      
23
10:00
sön
10:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Gimons Ume IF P08 Tomtebo B/C Vit  -      
23
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10, Sandviks IP Ungdomsplanen
Sandviks IK P10 svart - IFK Umeå P10 Vit  -      
23
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Tegsödra Umeå IF P-12 Blå Lag 2  -      
23
10:15
sön
10:15    
Fotboll - P10, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P2010 Tomtebogård - IFK Umeå P10 Blå  -      
23
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P12 - HTF P-12 Vit  -      
23
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 - Tegs SK Fotboll P-16 vit  -      
23
15:15
sön
15:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Sandviks IK Gul  -      
23
17:15
sön
17:15    
Fotboll - F05, Innertavle IP
Gimonäs Umeå IF - Umedalens IF IFK Umeå  -      
23
19:00
sön
19:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Sörfors IF  -      
 
24
20:15
mån
20:15    
Fotboll - P05, Ume Energi Arena SOL
IFK Ume - Sandkerns SK  -      
25
18:00
tis
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 6  -      
28
19:00
fre
19:00    
Friska Viljor FC - IFK Umeå  -      
29
10:00
lör
10:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Tegsödra Umeå IF P-08 Blå  -      
29
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - HTF P11  -      
30
sön
00:00    
Fotboll - P11, Grubbevallen
Sandåkerns SK Svart - IFK Umeå 2  -      
30
sön
00:00    
Fotboll - P12, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-12 Blå Lag 1 - IFK Umeå P12  -      
30
08:30
sön
08:30    
Fotboll - P12, Täfteborg
Täfteå IK P12 röd - IFK Umeå 2 P12  -      
30
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10, Grnytorna
IFK Umeå P10 Vit - Sandkerns SK P10 Vit  -      
30
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Umedalens IF IFK Umeå - Sandviks IK SIK/OIK  -      
30
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P08 Vit, Stantorsvallen
Robertsfors IK 07/08 - IFK Umeå P08 Vit Lag 1  -      
30
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P10, Grnytorna
IFK Umeå P10 Blå - Gimons Ume IF P2010 CS Vit  -      
30
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P05, Humanresurs Arena
Arnäs IF P-05 - IFK Umeå P-05  -      
30
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P08 Blå, Övrig plats
Umedalens IF P08 Svart - IFK Umeå P-08 Blå  -      
30
16:00
sön
16:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umedalens IP
Umedalens IF - IFK Umeå  -      
30
17:30
sön
17:30    
Fotboll - Div 4 Herrar, Ålidhem Arena
Höjdens BK - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
30
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Bygdeå GIF /RIK 06/07/08  -      
 
31
18:00
mån
18:00    
Fotboll - F09, Älvdungen IP
Sörfors IF F-09 - IFK Umeå F-09  -      
SEPTEMBER 2020
 
04
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
05
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Sörfors IF P11  -      
05
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Gottne IF  -      
05
14:00
lör
14:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 1 - Gimonäs Umeå IF P08 SÅ  -      
06
09:15
sön
09:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Spöland Vännäs IF F09  -      
06
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P11, Multiarenan
Sävar IK P11 Lag 2 - IFK Umeå 1  -      
06
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10, Grnytorna
IFK Umeå P10 Blå - Gimons Ume IF P2010 CS Vit  -      
06
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P12 - Sandviks IK P12 Gul  -      
06
11:15
sön
11:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 - Gimonäs Umeå IF  -      
06
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P08 Vit, Umedalens IP Norr
Umedalens IF P08 Gul - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
06
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P10, Umedalens IP Sder
Umedalens IF P10 Gul - IFK Umeå P10 Vit  -      
06
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Gimonäs Umeå IF  -      
06
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F05, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF F Ungdom - Umedalens IF IFK Umeå  -      
06
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F06, FC Vindeln
Vindelns IF - IFK Umeå F06  -      
06
19:15
sön
19:15    
Gimonäs Umeå IF P08 Tomtebo A/D - IFK Umeå P-08 Blå  -      
 
11
18:30
fre
18:30    
Sandåkernkamraternas IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
12
10:00
lör
10:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Vindelns IF  -      
12
12:30
lör
12:30    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Lycksele IF P 11  -      
12
14:00
lör
14:00    
Bodens BK FF - IFK Umeå  -      
12
14:00
lör
14:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 1 - Rbcks IF P07 Rd  -      
13
sön
00:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Hörnsjö IP
Hörnsjö IF 2 - IFK Umeå  -      
13
sön
00:00    
Fotboll - P08 Blå, Storhälla IP
Storumans IK Div 5 - IFK Umeå P-08 Blå  -      
13
sön
00:00    
Fotboll - P12, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF P12 Gul - IFK Umeå 2 P12  -      
13
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10, Grnytorna
IFK Umeå P10 Vit - Obbola IK p09/10  -      
13
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P11, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-11 Blå Lag 1 - IFK Umeå 2  -      
13
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, PåÄngen
Obbola IK P11/12 - IFK Umeå P12  -      
13
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Umeå öppna kommunmästerskap  -      
13
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Umedalens IF IFK Umeå - Sandkerns SK Damjun vit  -      
13
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Sävar IK F06  -      
13
14:00
sön
14:00    
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Ersmarks IK P08  -      
13
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P05, Grubbevallen
Sandåkerns SK P05 - IFK Umeå P-05  -      
13
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F09, Skogsvallen
Sävar IK F09 - IFK Umeå F-09  -      
 
18
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Nordahlsvallen
Hörnefors IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
19
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Vindelns IF  -      
20
sön
00:00    
Fotboll - P08 Vit, Övrig plats
Mariehem SK (P07) 2 - IFK Umeå P08 Vit Lag 1  -      
20
sön
00:00    
Fotboll - P08 Vit, Östra Ersbodahallen
Ersboda SK 1 - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
20
09:15
sön
09:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Gimonäs Umeå IF F09 CS  -      
20
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-08 Blå - Täfteå IK P08 Röd  -      
20
12:00
sön
12:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Sävar IK/Täfteå  -      
20
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F05, Tegstunets IP
Ume Sdra DFF Damjunior - Umedalens IF IFK Umeå  -      
20
16:00
sön
16:00    
Piteå IF FF - IFK Umeå  -      
20
18:15
sön
18:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 - Tegs SK Fotboll P-16 vit  -      
 
25
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Umeå FC Akademi  -      
26
13:00
lör
13:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Ersängsvallen
Ersboda SK - IFK Umeå  -      
27
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Umedalens IF IFK Umeå - Täfteå IK Damjun /SIK  -      
27
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Mariehem SK  -      
OKTOBER 2020
 
02
19:00
fre
19:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Röbäcks Arena
Röbäcks IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
03
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Grönytorna
 
Terräng-DM  -      
03
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
04
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Ersmark IK  -      
 
10
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Storsjö Arena
Sandviks IK - IFK Umeå  -      
 
17
14:00
lör
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Notvikens IK  -