Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Spelade matcher
AUGUSTI 2020
 
05
19:30
ons
19:30    
Fotboll - P05, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK Vit - IFK Umeå P-051  -  3  
 
02
18:00
sön
18:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Hörnsjö IF 20  -  3  
02
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Stöckesbua IP
Stöcke IF - IFK Umeå/UFC Akademi 21  -  3  
02
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Umedalens IF IFK Umeå - Ersmarks IK1  -  1  
01
16:30
lör
16:30    
Fotboll - P05, Electrolux Home Arena
Morn BK - IFK Umeå2  -  8  
01
13:00
lör
13:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen
IFK Umeå - Täfteå IK1  -  2  
01
13:00
lör
13:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 6  -      
JULI 2020
 
30
18:00
tor
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 5  -      
 
26
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Porsche center atena
Mariehem - IFK Umeå  -      
26
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen
IFK Umeå - Sandviks IK1  -  0  
26
12:30
sön
12:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Porsche center arena
Umeå södra DFF - IFK Umeå  -      
25
13:45
lör
13:45    
Fotboll - Div 3 Damer, Porsche Center Umeå Arena
Hörnsjö IF - IFK Umeå  -      
25
11:15
lör
11:15    
Fotboll - Div 3 Damer, Porsche Center Umeå Arena
Mariehems Sk - IFK Umeå  -      
25
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Skellefteå
 
Skelleftespelen   -      
 
18
13:00
lör
13:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 4  -      
 
02
18:00
tor
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 3  -      
JUNI 2020
 
29
16:30
mån
16:30    
Fotboll - F06, Tegstunet
Tegsödra Umeå IF Blå - IFK Umeå F064  -  1  
 
28
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F08, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-08 - Tegsdra Ume IF F-08 2  -      
28
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P08 Blå, Plan/idrottsplats ligger vid ishallen
Vindelns IF - IFK Umeå P-08 Blå  -      
28
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - IFK Östersund2  -  3  
28
15:00
sön
15:00    
Fotboll - F05, Grubbevallen
Sandkerns SK Damjun vit - Umedalens IF IFK Umeå8  -  0  
28
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P05, Forsvallen Konstgrs
KB 65 - IFK Ume0  -  7  
28
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F10, PåÄngen
Obbola IK - IFK Umeå  -      
28
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P10 Vit - Vindelns IF  -      
28
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P11, Stantorsvallen
Robertsfors IK P-11 - IFK Umeå 2  -      
28
10:15
sön
10:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Sandåkerns SK F09 Vit  -      
28
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
IFK Ume P10 Bl - Sörfors IF P10  -      
28
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Ersboda SK vit  -      
28
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P12 - Mariehem SK (P12) Grön 2  -      
27
18:15
lör
18:15    
Fotboll - P08 Vit, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-08 Röd - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
27
14:15
lör
14:15    
Fotboll - P05, Nolia 1
IFK Ume P-05 - Arns IF P-0510  -  3  
27
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P08 Vit, Röbäcks IP
Röbäcks IF P07 Röd - IFK Umeå P08 Vit Lag 1  -      
27
13:00
lör
13:00    
Fotboll - F09, Lappvallen
Åsele IK 08/09 - IFK Umeå F-09  -      
27
12:00
lör
12:00    
IFK Ume 2 (4H) - Mariehem SK (4H)0  -  3  
27
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Sävar IK P11 Lag 2  -      
27
11:00
lör
11:00    
Fotboll - F11, Tannens IP
Betsele IF F11 - IFK Umeå F-11  -      
27
11:00
lör
11:00    
Fotboll - F12, MSK Arena Softballplanen
Mariehem SK (F12) Grön - IFK Umeå F12  -      
26
19:30
fre
19:30    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P06 - Ersmarks IK Röd6  -  2  
26
18:00
fre
18:00    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Stöcke IF P08/09  -      
24
19:45
ons
19:45    
Fotboll - Div 3 Damer, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  2  
23
19:00
tis
19:00    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P06 - Ersmarks IK p073  -  11
23
18:00
tis
18:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 2  -      
22
18:30
mån
18:30    
Fotboll - F09, Ersmarks IP
Ersmarks IK F09 - IFK Umeå F-09  -      
 
21
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Umedalens IF4  -  0  
21
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P10, FC Vindeln
Vindelns IF - IFK Ume P10 Bl  -      
21
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F05, Umedalens IP
Umedalens IF IFK Umeå - Ume Sdra DFF Damjunior2  -  4  
21
15:45
sön
15:45    
Fotboll - P09, Campus Arena
Mariehem SK (P09) Vit 1 - IFK Umeå P-09  -      
21
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P11, Forsmyrans IP
Lycksele IF P 11 - IFK Umeå 2  -      
21
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P12, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P2012 CSÅ Vit - IFK Umeå P12  -      
21
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P12, Ersmarks IP
Ersmarks IK P12 - IFK Umeå 2 P12  -      
21
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F08, Tegstunets IP
Tegsdra Ume IF F-08 2 - IFK Umeå F-08  -      
21
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P10, Grubbevallen
Sandkerns SK P10 Rd - IFK Umeå P10 Vit  -      
21
12:15
sön
12:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Skellefteå FF9  -  2  
21
12:00
sön
12:00    
Fotboll - F06, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F07 1 - IFK Umeå F065  -  1  
21
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-11 - Ersmarks IK F11 Vit  -      
21
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit Lag 1 - Sävar IK P-070  -  3  
21
09:00
sön
09:00    
Fotboll - F12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F12 - Gimonäs Umeå IF F2012 CSÅ  -      
21
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P11, Vnns IP
Spöland Vännäs IF P11 Svart - IFK Umeå 1  -      
20
16:00
lör
16:00    
Fotboll - F10, Vildmannavallen
IFK Umeå - Ersmarks IK  -      
20
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-08 Blå - Gimonäs Umeå IF P08 Tomtebo A/D  -      
20
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Sandåkerns SK P08 Röd  -      
20
14:15
lör
14:15    
Fotboll - P05, Tegstunets IP
Tegs SK Fotboll P-16 vit - IFK Umeå P-051  -  2  
18
17:00
tor
17:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
PRK 1  -      
17
19:00
ons
19:00    
Fotboll - P06, Nolia 1
Ersmarks IK Svart - IFK Umeå P0611  -  2  
 
14
19:00
sön
19:00    
Fotboll - F08, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-08 - Tegsdra Ume IF F-08 2  -      
14
18:15
sön
18:15    
Fotboll - F09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-09 Blå - IFK Umeå F-09  -      
14
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Sandåkernkamraternas IF  -      
14
17:00
sön
17:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 (4H) - Gimonäs Umeå IF (4H)0  -  0  
14
15:30
sön
15:30    
Fotboll - P08 Blå, Fritidsvägen 11 (Vännäs ishall)
Spöland Vännäs IF P08 Svart - IFK Umeå P-08 Blå  -      
14
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 2 Herrar, Nya HK Vallen 1
Stöde IF - IFK Umeå5  -  3  
14
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Lira BK4  -  0  
14
13:15
sön
13:15    
Fotboll - P08 Vit, Campus Arena
Gimonäs Umeå IF P07 Tomtebo Svart - IFK Umeå P08 Vit Lag 11  -  2  
14
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F11, Älvdungen IP
Sörfors IF F10/11 - IFK Umeå F-11  -      
14
12:30
sön
12:30    
Fotboll - F10, Sjöfrun
Gimonäs IF/Tomtebo - IFK Umeå  -      
14
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P06 - Hörnefors IF P 063  -  7  
14
11:30
sön
11:30    
Fotboll - F12, Stöckesbua IP
Stöcke IF F12 - IFK Umeå F12  -      
14
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F05, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Umedalens IF IFK Umeå5  -  2  
14
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
IFK Ume P10 Bl - Sandkerns SK P10 Rd  -      
14
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, Stenmyrvallens IP
Bygdeå GIF 12/13 - IFK Umeå 2 P12  -      
14
09:30
sön
09:30    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P10 Vit - Gimons Ume IF P2010 CS Svart  -      
14
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P12 - Gimonäs Umeå IF P2012 Sjöfu Vit  -      
13
17:00
lör
17:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Vindelns IF2  -  6  
13
14:15
lör
14:15    
Gimonäs Umeå IF P08 Tomtebo B/C Vit - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
13
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Sörfors IF P11  -      
13
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Gimonäs Umeå IF P2011 Sjöfru Svart  -      
13
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Kraftmätningen  -      
13
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Kraftmätningen  -      
13
09:00
lör
09:00    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Gimonäs Umeå IF P09 CSÅ Svart  -      
 
07
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F08, Tegstunets IP
Tegsdra Ume IF F-08 2 - IFK Umeå F-08  -      
07
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P05, Nolia konstgräs 1
Umeå IK - IFK Umeå  -      
07
17:30
sön
17:30    
Fotboll - Div 4 Herrar, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
07
16:15
sön
16:15    
Fotboll - P06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P06 - Sandviks IK 06 Gul2  -  6  
07
14:45
sön
14:45    
Fotboll - P10, Carlshöjdsskolans IP
Gimons Ume IF P2010 CS Svart - IFK Ume P10 Bl  -      
07
14:30
sön
14:30    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Tegsödra Umeå IF P-09 Vit  -      
07
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F10, Vildmannavallen
IFK Umeå - Robertsfors IK  -      
07
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F05, Storsjö Arena
Sandviks IK SIK/OIK - Umedalens IF IFK Umeå8  -  1  
07
12:15
sön
12:15    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Sörfors IF F-09  -      
07
11:30
sön
11:30    
Fotboll - F06, Stantorsvallen
Bygdeå GIF /RIK 06/07/08 - IFK Umeå F063  -  3  
07
11:00
sön
11:00    
Fotboll - F11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-11 - Hörnsjö IF F10/11  -      
07
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Tegsödra Umeå IF P-08 Vit  -      
07
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P11, Täfteborg
Täfteå IK P11 Röd - IFK Umeå 1  -      
07
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Täfteå IK P12 röd  -      
07
09:00
sön
09:00    
Fotboll - F12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F12 - Spöland Vännäs IF F12 Gul  -      
07
08:30
sön
08:30    
Fotboll - P11, Storsjö Arena
Sandviks IK Gul - IFK Umeå 2  -      
06
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P12, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF P12 Gul - IFK Umeå P12  -      
06
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-08 Blå - Ersboda SK 1  -      
06
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit Lag 1 - Mariehem SK (P07) 25  -  2  
06
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Veckans grenar  -      
05
18:30
fre
18:30    
Fotboll - P10, Carlshöjdsskolans IP
Gimons Ume IF P2010 CS Svart - IFK Umeå P10 Vit  -      
MAJ 2020
 
31
19:00
sön
19:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Höjdens BK  -      
31
18:00
sön
18:00    
Fotboll - F08, Minerva
IFK Umeå F-08 - Gimonäs Umeå IF F08 CSI  -      
31
17:45
sön
17:45    
Fotboll - P05, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå P-054  -  6  
31
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F05, Umedalens IP
Umedalens IF IFK Umeå - Spöland Vännäs IF F Ungdom2  -  3  
31
13:00
sön
13:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Tegsödra Umeå IF F-06 Blå0  -  1  
31
12:00
sön
12:00    
Fotboll - F10, Umedalens IP
Umedalens IF - IFK Umeå  -      
31
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
IFK Ume P10 Bl - Gimons Ume IF P2010 CS Svart  -      
31
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Gimonäs Umeå IF P2012 Sjöfu Svart  -      
31
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P12 - Tegsödra Umeå IF P-12 Blå Lag 1  -      
31
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P08 Vit, Storsjö Arena
Obbola IK P07/08 Vit - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
31
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-11 - Gimons Ume IF F2011 IT vit  -      
31
10:00
sön
10:00    
Fotboll - P10, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P10 Vit - Sandkerns SK P10 Rd  -      
31
10:00
sön
10:00    
Orientering, Nydala konstsnöspår
 
Tävling Nydala  -      
31
10:00
sön
10:00    
Orientering, Nydala konstsnöspår
 
Tävling Nydala  -      
31
10:00
sön
10:00    
Orientering, Nydala konstsnöspår
 
Tävling Nydala  -      
31
10:00
sön
10:00    
Orientering, Nydala konstsnöspår
 
Tävling Nydala  -      
30
15:15
lör
15:15    
Fotboll - P08 Blå, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P08 SÅ Vit - IFK Umeå P-08 Blå  -      
30
12:15
lör
12:15    
Fotboll - F09, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF F09 CS - IFK Umeå F-09  -      
30
12:00
lör
12:00    
Fotboll - P06, Stantorsvallen
Robertsfors IK - IFK Umeå P065  -  2  
30
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P09, Forsmyrans
Lycksele IF 2 - IFK Umeå P-09  -      
30
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 1 - Sandåkerns SK Röd  -      
30
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Gimonäs Umeå IF P2011 Carlshöjd  -      
30
10:00
lör
10:00    
Fotboll - F12, Grubbevallen
Sandåkerns SK F12 Röd - IFK Umeå F12  -      
30
10:00
lör
10:00    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit Lag 1 - Hörnefors IF P 074  -  1  
30
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Veckans grenar  -      
27
19:30
ons
19:30    
Hörnsjö IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
26
18:30
tis
18:30    
Fotboll - F10, Vildmannavallen
IFK Umeå F-10 - IFK Umeå F-09  -      
25
19:00
mån
19:00    
Sörfors IF - IFK Umeå/UFC Akademi 2  -      
 
24
15:30
sön
15:30    
Fotboll - P06, Tjärnvallen IP
Vilhelmina IK 0406 - IFK Umeå P064  -  6  
24
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P10, Grubbevallen
Sandåkerns SK P10 Röd - IFK Umeå P10 Blå  -      
24
14:15
sön
14:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 - Umedalens IF 14  -  2  
24
13:00
sön
13:00    
Fotboll - P11, Ersängskolan
Ersboda SK röd - IFK Umeå 1  -      
24
12:30
sön
12:30    
Fotboll - F12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F12 - Gimonäs Umeå IF F2012 Tomtebogård Svart  -      
24
11:45
sön
11:45    
Fotboll - F12, Vildmannavallen
IFK Umeå - Guif Tomtebogård  -      
24
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P12, Hissjö IP
HTF P-12 Grön - IFK Umeå 2 P12  -      
24
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P08 Vit, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08 Vit Lag 2 - Umedalens IF P08 Gul  -      
24
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F06, Grubbevallen
Sandåkerns SK F06 - IFK Umeå F064  -  1  
24
09:45
sön
09:45    
Fotboll - F09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-09 - Vindelns IF  -      
23
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P08 Vit, Björnvallen Dorotea
Dorotea IF F/P 07 - IFK Umeå P08 Vit Lag 11  -  3  
23
14:15
lör
14:15    
Fotboll - F11, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF F2011 Sjöfru - IFK Umeå F-11  -      
23
14:00
lör
14:00    
Fotboll - P12, Vildmannavallen
Obbola IK P11/12 - IFK Umeå P12  -      
23
12:00
lör
12:00    
Orientering, Övrig plats
 
Match  -      
23
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P10, Storsjö Arena
Sandviks IK P10 svart - IFK Umeå P10 Vit  -      
23
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P08 Blå, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-08 Blå - Hörnefors IF P08  -      
23
10:30
lör
10:30    
Fotboll - P09, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-09 - Gimonäs Umeå IF P09 Tomtebogård Svart  -      
23
09:30
lör
09:30    
Fotboll - P11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Spöland Vännäs IF P11 Gul  -      
23
09:00
lör
09:00    
Fotboll - F08, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-08 - Sandviks IK F08  -      
21
10:00
tor
10:00    
Fotboll - F05, Grubbevallen
Sandåkerns SK Damjun vit - Umedalens IF IFK Umeå5  -  0  
21
10:00
tor
10:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Tegsödra Umeå IF F07 10  -  8  
20
20:00
ons
20:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Sörmjöle IK  -      
 
17
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F05, Umedalens IP
Umedalens IF IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF1  -  2  
17
15:00
sön
15:00    
Fotboll - F08, Ersmarks IP
Ersmarks IK F08 - IFK Umeå F-08  -      
17
13:15
sön
13:15    
Fotboll - F10, Vildmannavallen
IFK Umeå - Röbäcks IF  -      
17
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P08 Vit, Älvdungen IP
Sörfors IF P08/09 VIT - IFK Umeå P08 Vit Lag 2  -      
17
11:00
sön
11:00    
Fotboll - P09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Vit - IFK Umeå P-09  -      
17
10:00
sön
10:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F06 - Gimonäs Umeå IF F06 svart1  -  6  
16
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P10, Storsjö Arena, Holmsund
Sandvik IK (träningsmatch 1) - IFK Umeå - vit  -      
16
15:00
lör
15:00    
Fotboll - P10, Storsjö Arena, Holmsund
Sandvik IK (träningsmatch 2) - IFK Umeå - blå  -      
16
11:00
lör
11:00    
Fotboll - P08 Blå, Täfteborg
Täfteå IK P08 Vit - IFK Umeå P-08 Blå  -      
16
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Campus friidrottsarena
 
Veckans grenar  -      
16
09:15
lör
09:15    
Fotboll - P05, Tegstunets IP
Tegs SK Fotboll P-16 vit - IFK Umeå P-053  -  7  
16
08:30
lör
08:30    
Mariehem SK (P07) 3 - IFK Umeå P08 Vit Lag 14  -  3  
15
18:00
fre
18:00    
Fotboll - P06, Umedalens IP
Umedalens IF P06 svart - IFK Umeå P064  -  2  
 
10
17:15
sön
17:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P-05 - Sandåkerns SK P0513  -  2  
10
15:00
sön
15:00    
Fotboll - Div 4 Herrar, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Stöcke IF  -      
10
13:30
sön
13:30    
Fotboll - F09, Ersäng
Ersmarks IK - IFK Umeå  -      
10
10:15
sön
10:15    
Fotboll - F05, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK - Umedalens IF IFK Umeå3  -  1  
09
15:00
lör
15:00    
Fotboll - F06, Skogsvallen
Sävar IK - IFK Umeå  -      
09
10:15
lör
10:15    
Fotboll - F06, Tegstunet
TS Umeå F07 - IFK Umeå  -      
09
10:00
lör
10:00    
Fotboll - F08, Vildmannavallen
IFK Umeå - Ersmarks IK  -      
08
18:30
fre
18:30    
Fotboll - P05, Campus Arena
IFK Umeå P-05 - Mariehem SK Vit3  -  0  
08
18:00
fre
18:00    
Fotboll - P09, Vildmannavallen
IFK Umeå - HTF  -      
06
19:10
ons
19:10    
Fotboll - F06, MSK arena
Mariehem - IFK Umeå  -      
 
03
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P05, Skogsvallen
Sävar IK - IFK Umeå P-051  -  7  
03
18:00
sön
18:00    
Fotboll - P10, Röbäcks arena
IFK Umeå - Röbäck  -      
03
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F05, Umedalens IP
Umedalens IF IFK Umeå - Röbäcks IF damjuniorer1  -  9  
03
16:00
sön
16:00    
Fotboll - F06, Grubbevallen
Sandåkern - IFK Umeå  -      
02
11:00
lör
11:00    
Orientering, Övrig plats
 
Tävling   -      
02
lör
00:00    
Orientering, Kungsängen
 
10Mila  -      
01
15:00
fre
15:00    
Fotboll - P09, Tegstunet
TegSödra Umeå IF - IFK Umeå  -      
01
15:00
fre
15:00    
Fotboll - P10, Röbäcks Arena
IFK Umeå - Röbäck  -      
APRIL 2020
 
25
15:00
lör
15:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen
IFK Umeå - Ersmark F05  -      
25
13:00
lör
13:00    
Fotboll - F06, Vildmannavallen
 
IFK Umeå - HTF  -      
 
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen
IFK Umeå - Ersmark F05  -      
18
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P05, Vildmannavallen
IFK Umeå - Spöland Vännäs  -      
17
14:15
fre
14:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen
IFK Umeå - Tegs SK  -      
13
11:15
mån
11:15    
Fotboll - P05, Vildmannavallen
IFK Umeå - Sävar  -      
 
04
12:00
lör
12:00    
Fotboll - F05, Vildmannavallen
Ersmark - IFK Umeå  -      
04
11:00
lör
11:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Storsjö Arena
Sandviks IK - IFK Umeå  -      
MARS 2020
 
29
17:00
sön
17:00    
Fotboll - P05, Umeå Energi arena Sol Fotbollstältet
IFK Umeå - Mariehem   -      
29
09:30
sön
09:30    
Fotboll - F05, UMEÅ ENERGI ARENA, FOTBOLLSTÄLTET
 
- Umedalen IF/IFK Umeå  -      
28
17:00
lör
17:00    
Fotboll - P05, Norrvalla i Skellefteå
Skellefteå FF - IFK Umeå  -      
 
22
16:00
sön
16:00    
Umeå FC Akademi - IFK Umeå3  -  4  
22
13:00
sön
13:00    
Orientering, Övrig plats
 
Match  -      
22
10:00
sön
10:00    
 
- IFK Umeå  -      
22
10:00
sön
10:00    
Handboll - E-mix, Sävaråhallen
 
IFK Umeå -   -      
22
09:00
sön
09:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
21
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Brännans HF 2  -      
21
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Brännans HF 2  -      
21
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Brännans HF 2  -      
21
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Brännans HF 2  -      
21
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Brännans HF 2  -      
21
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Brännans HF 2  -      
21
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Sundsvall HK  -      
21
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Sundsvall HK  -      
21
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Sundsvall HK  -      
21
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Sundsvall HK  -      
21
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Sundsvall HK  -      
21
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Sporthushallen
IFK Umeå - Sundsvall HK  -      
21
08:30
lör
08:30    
Fotboll - P05, Umeå Energi Arena Sol, fotbollstältet
Sandåkern - IFK Umeå  -      
 
15
12:00
sön
12:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
15
11:00
sön
11:00    
IFK Umeå - Sandviks IK2  -  3  
15
10:00
sön
10:00    
 
- IFK Umeå  -      
15
09:00
sön
09:00    
Fotboll - P05, UmeåEnergiArena tältet
IFK Umeå - Teg  -      
15
09:00
sön
09:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
14
10:00
lör
10:00    
 
- IFK Umeå  -      
14
08:00
lör
08:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
13
18:00
fre
18:00    
 
- IFK Umeå  -      
13
17:00
fre
17:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
 
08
10:30
sön
10:30    
Fotboll - P05, Fotbollstältet UmeåEnergi Arena
Team Thoren dam - IFK Umeå  -      
08
08:30
sön
08:30    
Röbäcks IF - IFK Umeå  -      
07
14:30
lör
14:30    
IFK Umeå - IFK Holmsund4  -  1  
02
09:30
mån
09:30    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
01
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
FEBRUARI 2020
 
29
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
28
10:00
fre
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
23
13:00
sön
13:00    
Handboll - D-flickor, Vallaskolan Sollefteå
Kramfors-Alliansen - IFK Umeå Lag 127  -  15
23
11:00
sön
11:00    
Handboll - D-flickor, Vallaskolan Sollefteå
IFK Strömsund - IFK Umeå Lag 123  -  12
23
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
23
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
23
11:00
sön
11:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Träning
  -      
23
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
23
07:00
sön
07:00    
 
- IFK Umeå  -      
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
10:00
lör
10:00    
Handboll - E-mix, Sporthushallen
 
IFK Umeå -   -      
22
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
19
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK6  -      
 
16
15:00
sön
15:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
16
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P08 Vit, Övrig plats
Guif Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå  -      
16
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P08 Vit, Övrig plats
IFK Umeå - GUIF Carlshöjd  -      
16
13:30
sön
13:30    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
12
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK5  -      
 
09
18:40
sön
18:40    
IFK Umeå - Gottne IF4  -  1  
09
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
09
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
09
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Norrlandsmästerskap  -      
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - D-flickor, Skönsbergshallen
Härnösands HK 1 - IFK Umeå Lag 128  -  4  
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
08
11:45
lör
11:45    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
08
11:45
lör
11:45    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - D-flickor, Skönsbergshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå Lag 119  -  0  
08
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
11:00
lör
11:00    
 
Match  -      
08
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
08
10:00
lör
10:00    
 
- IFK Umeå  -      
08
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Norrlandsmästerskap  -      
08
06:05
lör
06:05    
 
IFK Umeå -   -      
07
18:45
fre
18:45    
Fotboll - F06, Midgård
IFK Umeå f06 - Gimonäs Umeå IF F10/113  -  1  
07
11:00
fre
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
07
10:00
fre
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK4  -      
 
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Ume - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
12:15
sön
12:15    
Fotboll - F06, Ersängshallen
IFK Umeå f06 - Gimonäs Umeå IF F124  -  0  
02
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
02
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
02
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Olasjhallen
Mariehem SK - IFK Ume P-09  -      
02
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
02
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
02
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P09, Olasjhallen
Hissj SK HTF P09 - IFK Ume P-09  -      
02
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
02
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
02
10:00
sön
10:00    
Skidor, Ölvik
 
Skidor » 
Match
  -      
02
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Sollentuna
 
ISM-IJSM-IUSM Mångkamp  -      
02
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Skellefteå
 
IUDM  -      
01
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P08 Vit, Olasjöhallen, Obbola
IFK Umeå - Morön BK  -      
01
12:00
lör
12:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P08 Vit, Olasjöhallen, Obbola
IFK Umeå - Obbola IK  -      
01
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Sollentuna
 
ISM-IJSM-IUSM Mångkamp  -      
JANUARI 2020
 
31
19:00
fre
19:00    
Fotboll - F05, Umeå energi arena, fotbollstältet.
 
Guif diamanterna - IFK Umeå  -      
29
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK3  -      
 
26
16:15
sön
16:15    
Fotboll - F06, Musköten 1
Sandåkerns SK F06 - IFK Umeå f067  -  1  
26
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Hagaskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
26
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Ume P-09 - Tfte IK  -      
26
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
26
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
26
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
26
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
26
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Ume P-09 - Obbola IK P09/10  -      
26
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Hagaskolan
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ume Energi Arena VATTEN
IFK Ume - Ersmarks IK3  -  2  
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
13:00
lör
13:00    
Umeå FC Akademi - IFK Umeå1  -  1  
25
11:00
lör
11:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
25
11:00
lör
11:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
25
09:00
lör
09:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
24
10:00
fre
10:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
22
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK2  -      
 
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandkerns SK P04 - IFK Ume2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Morön BK  -      
19
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
Morön BK P-08 - IFK Umeå  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Täfteå IK-P08  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Täfteå IK-P08  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
19
11:00
sön
11:00    
Skidor, Skellefteå skidstadion
 
Skidor » 
Match
  -      
19
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  6  
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  6  
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  6  
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  6  
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Ume Energi Arena VATTEN
Gimons Ume IF - IFK Ume3  -  6  
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  6  
18
14:30
lör
14:30    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå Lag 1 - IFK Strömsund8  -  8  
18
12:00
lör
12:00    
 
- IFK Umeå  -      
18
11:30
lör
11:30    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå Lag 1 - Sollefteå HK4  -  25
18
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
18
11:00
lör
11:00    
Skidor, Skellefteå skidstadion
 
Skidor » 
Match
  -      
18
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
18
10:15
lör
10:15    
Fotboll - F06, Midgård
IFK Umeå f06 - Mariehem SK (F08)3  -  4  
18
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
18
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IDM  -      
15
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK1  -      
 
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Ume Energi Arena VATTEN
IFK Ume - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - F06, Martinssonhallen
Bygdeå GIF 07 /RIK - IFK Umeå f063  -  2  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Ume - Gimons Ume IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
09:00
lör
09:00    
 
- IFK Umeå  -      
11
08:00
lör
08:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
06
14:25
mån
14:25    
Handboll - C-pojkar, Midgårdshallen
Norrfjärden - IFK Umeå  -      
06
11:00
mån
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
06
11:00
mån
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
06
11:00
mån
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
06
10:45
mån
10:45    
Handboll - C-pojkar, Dragonskolan
GUIF - IFK Umeå  -      
06
10:00
mån
10:00    
Handboll - C-flickor, Umeå energi arena
 
- IFK Umeå  -      
06
08:55
mån
08:55    
Handboll - D-flickor, Dragonskolan 2
IFK Umeå - Nordmalings HF  -      
06
08:00
mån
08:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
 
05
19:00
sön
19:00    
Handboll - D-flickor, Umeå Energi Arena Vind, Öst
Sundsvall Handboll - IFK Umeå  -      
05
13:30
sön
13:30    
Handboll - D-flickor, Midgårdshallen
IFK Umeå - Sikeå SK  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Metso
 
Skidor » 
Match
  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
08:00
sön
08:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
05
08:00
sön
08:00    
Handboll - C-pojkar, Dragonskolan
NORRFJÄRDEN - IFK Umeå  -      
05
08:00
sön
08:00    
Handboll - D-flickor, Umeå Energi Vatten (Sporthallen)
IFK Umeå - Huddinge HK  -      
04
17:30
lör
17:30    
Handboll - C-pojkar, Midgårdshallen
Sävar IK - IFK Umeå  -      
04
15:40
lör
15:40    
Handboll - D-flickor, Vildmannahallen
Härnösand HK - IFK Umeå  -      
04
14:45
lör
14:45    
Handboll - C-pojkar, Vildmannahallen
Ramviks IF - IFK Umeå  -      
04
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
04
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
04
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
03
17:00
fre
17:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
DECEMBER 2019
 
22
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
21
15:30
lör
15:30    
Handboll - D-flickor, Sporthushallen
IFK Umeå Lag 1 - IFK Umeå Lag 22  -  15
21
13:15
lör
13:15    
Handboll - D-flickor, Sporthushallen
Sikeå SK Lag 2 - IFK Umeå Lag 114  -  0  
21
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
21
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
 
- IFK Umeå  -      
21
10:00
lör
10:00    
Handboll - D-flickor, Sporthushallen
Sikeå SK Lag 1 - IFK Umeå Lag 113  -  6  
20
13:00
fre
13:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
15
15:15
sön
15:15    
Fotboll - F06, Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF F10/11 - IFK Umeå f06  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/IK - IFK Ume  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/ÅIK - IFK Umeå  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/ÅIK - IFK Umeå  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/ÅIK - IFK Umeå  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/ÅIK - IFK Umeå  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/ÅIK - IFK Umeå  -      
15
12:00
sön
12:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
15
11:15
sön
11:15    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IK  -      
14
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Sikeå SK - IFK Umeå17  -  15
14
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Sikeå SK - IFK Umeå17  -  15
14
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Sikeå SK - IFK Umeå17  -  15
14
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Sikeå SK - IFK Umeå17  -  15
14
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Sikeå SK - IFK Umeå17  -  15
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  0  
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  0  
14
13:30
lör
13:30    
Ersmarks IK - IFK Ume3  -  0  
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  0  
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  0  
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  0  
14
13:00
lör
13:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
14
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå18  -  18
14
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå18  -  18
14
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå18  -  18
14
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå18  -  18
14
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå18  -  18
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
14
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Ume  -      
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Umeå  -      
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Umeå  -      
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Umeå  -      
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Umeå  -      
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Umeå  -      
08
17:15
sön
17:15    
Fotboll - F06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF F12 - IFK Umeå f06  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Brntbergsskolan
IFK Ume P-09 - Tfte IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Brntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Ume P-09  -      
08
10:00
sön
10:00    
Handboll - D -pojkar, Sjöfruhallen
 
IFK Umeå -   -      
07
15:00
lör
15:00    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen
IFK Umeå Lag 1 - Kramfors-Alliansen2  -  18
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
IFK Ume - Sandkerns SK P04  -      
07
13:00
lör
13:00    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen
Sollefteå HK - IFK Umeå Lag 127  -  1  
07
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen
 
- IFK Umeå  -