Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Spelade matcher
FEBRUARI 2020
 
23
13:00
sön
13:00    
Handboll - D-flickor, Vallaskolan Sollefteå
Kramfors-Alliansen - IFK Umeå Lag 127  -  15
23
11:00
sön
11:00    
Handboll - D-flickor, Vallaskolan Sollefteå
IFK Strömsund - IFK Umeå Lag 123  -  12
23
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
23
07:00
sön
07:00    
 
- IFK Umeå  -      
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå18  -  20
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Norrskenshallen
IFK Umeå - Brännans HF 117  -  18
22
10:00
lör
10:00    
Handboll - E-mix, Sporthushallen
 
IFK Umeå -   -      
22
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Östersund
 
Nordiska ungdomsspelen  -      
19
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK6  -      
 
16
15:00
sön
15:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
16
15:00
sön
15:00    
Fotboll - P08 Vit, Övrig plats
Guif Sofiehem/Ålidhem - IFK Umeå  -      
16
13:30
sön
13:30    
Fotboll - P08 Vit, Övrig plats
IFK Umeå - GUIF Carlshöjd  -      
16
13:30
sön
13:30    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
12
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK5  -      
 
09
18:40
sön
18:40    
IFK Umeå - Gottne IF4  -  1  
09
10:00
sön
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
09
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Norrlandsmästerskap  -      
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Ramviks IF - IFK Umeå16  -  22
08
14:00
lör
14:00    
Handboll - D-flickor, Skönsbergshallen
Härnösands HK 1 - IFK Umeå Lag 128  -  4  
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
08
11:45
lör
11:45    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
08
11:45
lör
11:45    
Fotboll - P09, Grubbeskolan
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-pojkar, Vallaskolan Sollefteå
Sollefteå HK - IFK Umeå18  -  13
08
11:00
lör
11:00    
Handboll - D-flickor, Skönsbergshallen
Sundsvall HK - IFK Umeå Lag 119  -  0  
08
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
11:00
lör
11:00    
 
Match  -      
08
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
08
10:00
lör
10:00    
 
- IFK Umeå  -      
08
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
08
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
Norrlandsmästerskap  -      
08
06:05
lör
06:05    
 
IFK Umeå -   -      
07
18:45
fre
18:45    
Fotboll - F06, Midgård
IFK Umeå f06 - Gimonäs Umeå IF F10/113  -  1  
07
10:00
fre
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK4  -      
 
02
13:30
sön
13:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Sporthushallen
IFK Umeå - Mariehem SK /UIF2  -  3  
02
12:15
sön
12:15    
Fotboll - F06, Ersängshallen
IFK Umeå f06 - Gimonäs Umeå IF F124  -  0  
02
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
02
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
02
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
02
10:45
sön
10:45    
Fotboll - P09, Olasjöhallen
Hissjö SK HTF P09 - IFK Umeå P-09  -      
02
10:00
sön
10:00    
Skidor, Ölvik
 
Skidor » 
Match
  -      
02
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Skellefteå
 
IUDM  -      
02
10:00
sön
10:00    
Friidrott, Sollentuna
 
ISM-IJSM-IUSM Mångkamp  -      
01
13:00
lör
13:00    
Fotboll - P08 Vit, Olasjöhallen, Obbola
IFK Umeå - Morön BK  -      
01
12:00
lör
12:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
11:30
lör
11:30    
Fotboll - P08 Vit, Olasjöhallen, Obbola
IFK Umeå - Obbola IK  -      
01
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
01
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Sollentuna
 
ISM-IJSM-IUSM Mångkamp  -      
JANUARI 2020
 
31
19:00
fre
19:00    
Fotboll - F05, Umeå energi arena, fotbollstältet.
 
Guif diamanterna - IFK Umeå  -      
29
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK3  -      
 
26
16:15
sön
16:15    
Fotboll - F06, Musköten 1
Sandåkerns SK F06 - IFK Umeå f067  -  1  
26
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Hagaskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
26
13:45
sön
13:45    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
26
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Hagahallen
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
26
11:30
sön
11:30    
Fotboll - P09, Hagaskolan
IFK Umeå P-09 - Obbola IK P09/10  -      
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
17:30
lör
17:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK3  -  2  
25
13:00
lör
13:00    
Umeå FC Akademi - IFK Umeå1  -  1  
25
11:00
lör
11:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
25
11:00
lör
11:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
25
09:00
lör
09:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
24
10:00
fre
10:00    
Skidor, Nydala konstsnöspår
 
Skidor » 
Match
  -      
22
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK2  -      
 
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
18:00
sön
18:00    
Sandåkerns SK P04 - IFK Umeå2  -  0  
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
14:00
sön
14:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sikeå SK20  -  19
19
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Morön BK  -      
19
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
Morön BK P-08 - IFK Umeå  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Täfteå IK-P08  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
19
11:45
sön
11:45    
Fotboll - P08 Vit, Campushallen, Skellefteå
IFK Umeå - Täfteå IK-P08  -      
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Handboll - C-pojkar, Jenningshallen
IFK Umeå - Sävar IK17  -  9  
19
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
19
11:00
sön
11:00    
Skidor, Skellefteå skidstadion
 
Skidor » 
Match
  -      
19
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå3  -  6  
18
14:30
lör
14:30    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå Lag 1 - IFK Strömsund8  -  8  
18
12:00
lör
12:00    
 
- IFK Umeå  -      
18
11:30
lör
11:30    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen Bana 2
IFK Umeå Lag 1 - Sollefteå HK4  -  25
18
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
18
11:00
lör
11:00    
Skidor, Skellefteå skidstadion
 
Skidor » 
Match
  -      
18
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
18
10:15
lör
10:15    
Fotboll - F06, Midgård
IFK Umeå f06 - Mariehem SK (F08)3  -  4  
18
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
18
10:00
lör
10:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IDM  -      
15
17:00
ons
17:00    
Friidrott, Nolia - Friidrottshall
 
IPRK1  -      
 
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Umeå Energi Arena VATTEN
IFK Umeå - Ersmarks IK2  -  2  
12
16:30
sön
16:30    
Fotboll - F06, Martinssonhallen
Bygdeå GIF 07 /RIK - IFK Umeå f063  -  2  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
19:00
lör
19:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF P172  -  6  
11
09:00
lör
09:00    
 
- IFK Umeå  -      
11
08:00
lör
08:00    
Handboll - C-flickor, Övrig plats
 
- IFK Umeå  -      
06
14:25
mån
14:25    
Handboll - C-pojkar, Midgårdshallen
Norrfjärden - IFK Umeå  -      
06
11:00
mån
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
06
11:00
mån
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
06
11:00
mån
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
06
10:45
mån
10:45    
Handboll - C-pojkar, Dragonskolan
GUIF - IFK Umeå  -      
06
10:00
mån
10:00    
Handboll - C-flickor, Umeå energi arena
 
- IFK Umeå  -      
06
08:55
mån
08:55    
Handboll - D-flickor, Dragonskolan 2
IFK Umeå - Nordmalings HF  -      
06
08:00
mån
08:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
 
05
19:00
sön
19:00    
Handboll - D-flickor, Umeå Energi Arena Vind, Öst
Sundsvall Handboll - IFK Umeå  -      
05
13:30
sön
13:30    
Handboll - D-flickor, Midgårdshallen
IFK Umeå - Sikeå SK  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Metso
 
Skidor » 
Match
  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
05
08:00
sön
08:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
05
08:00
sön
08:00    
Handboll - C-pojkar, Dragonskolan
NORRFJÄRDEN - IFK Umeå  -      
05
08:00
sön
08:00    
Handboll - D-flickor, Umeå Energi Vatten (Sporthallen)
IFK Umeå - Huddinge HK  -      
04
17:30
lör
17:30    
Handboll - C-pojkar, Midgårdshallen
Sävar IK - IFK Umeå  -      
04
15:40
lör
15:40    
Handboll - D-flickor, Vildmannahallen
Härnösand HK - IFK Umeå  -      
04
14:45
lör
14:45    
Handboll - C-pojkar, Vildmannahallen
Ramviks IF - IFK Umeå  -      
04
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
04
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
04
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Vildmannahallen
 
- IFK Umeå  -      
03
17:00
fre
17:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
DECEMBER 2019
 
22
11:00
sön
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
21
15:30
lör
15:30    
Handboll - D-flickor, Sporthushallen
IFK Umeå Lag 1 - IFK Umeå Lag 22  -  15
21
13:15
lör
13:15    
Handboll - D-flickor, Sporthushallen
Sikeå SK Lag 2 - IFK Umeå Lag 114  -  0  
21
11:00
lör
11:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
21
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-flickor, Sporthushallen
 
- IFK Umeå  -      
21
10:00
lör
10:00    
Handboll - D-flickor, Sporthushallen
Sikeå SK Lag 1 - IFK Umeå Lag 113  -  6  
20
13:00
fre
13:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
15
15:15
sön
15:15    
Fotboll - F06, Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF F10/11 - IFK Umeå f06  -      
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll - Div 3 Damer, MB Idrottshall
Dorotea IF/VIK/ÅIK - IFK Umeå  -      
15
12:00
sön
12:00    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
15
11:15
sön
11:15    
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IK  -      
14
14:00
lör
14:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Sikeå SK - IFK Umeå17  -  15
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
Ersmarks IK - IFK Umeå3  -  0  
14
13:00
lör
13:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
14
12:00
lör
12:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå18  -  18
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Handboll - C-pojkar, Tegs Centralskola
Nordmalings HF - IFK Umeå23  -  19
14
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
14
10:00
lör
10:00    
Skidor, Övrig plats
 
Skidor » 
Match
  -      
 
08
19:30
sön
19:30    
Fotboll - Div 3 Damer, Vildmannahallen
Mariehem SK /UIF - IFK Umeå  -      
08
17:15
sön
17:15    
Fotboll - F06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF F12 - IFK Umeå f06  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
12:30
sön
12:30    
Fotboll - P09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - IFK Umeå P-09  -      
08
10:00
sön
10:00    
Handboll - D -pojkar, Sjöfruhallen
 
IFK Umeå -   -      
07
15:00
lör
15:00    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen
IFK Umeå Lag 1 - Kramfors-Alliansen2  -  18
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:30
lör
13:30    
Fotboll - Herrjuniorer, Ersängshallen
IFK Umeå - Sandåkerns SK P04  -      
07
13:00
lör
13:00    
Handboll - D-flickor, Norrskenshallen
Sollefteå HK - IFK Umeå Lag 127  -  1  
07
11:00
lör
11:00    
Handboll - C-flickor, Norrskenshallen
 
- IFK Umeå  -