SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IFK Umeå
Fotboll
P17 Herrjuniorer

Matcher
JANUARI 2024
 
20
16:15
lör
16:15    
Thorén Arena Fotbollshall
IFK Umeå - Morön BK P 070  -  3  
20
16:15
lör
16:15    
Thoren Arena
IFK Umeå - Morön BK P07  -      
 
27
18:15
lör
18:15    
Thorén Arena Fotbollshall
Sandviks IK P07 - IFK Umeå2  -  3  
FEBRUARI 2024
 
04
16:00
sön
16:00    
Thorén Arena
Team TG Div 1 Damer - IFK Umeå  -      
 
10
16:15
lör
16:15    
Thorén Arena Fotbollshall
IFK Umeå - FC Norrsken 4  -  2  
MARS 2024
 
03
11:30
sön
11:30    
Arcushallen
Bergnäsets AIK - IFK Umeå4  -  2  
 
24
14:00
sön
14:00    
Electrolux Home Arena
Skellefteå FF - IFK Umeå8  -  2  
APRIL 2024
 
06
12:30
lör
12:30    
Bodens Energi Arena
Bodens BK FF P17 - IFK Umeå4  -  3  
 
13
12:30
lör
12:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Röbäcks IF3  -  3  
 
24
20:15
ons
20:15    
Storsjö Arena
Sandviks IK P09 - IFK Umeå P08/090  -  4  
MAJ 2024
 
01
14:00
ons
14:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Skellefteå FF P092  -  1  
03
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Hörnefors IF6  -  1  
04
16:00
lör
16:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Storfors AIK 1  -  2  
 
08
19:30
ons
19:30    
Nordahlsvallen
Hörnefors IF P09 - IFK Umeå P08/090  -  1  
08
20:00
ons
20:00    
Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF - IFK Umeå 20  -  3  
12
15:00
sön
15:00    
Electrolux Home Arena
Skellefteå FF - IFK Umeå3  -  0  
 
15
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Röbäcks IF 27  -  0  
17
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Gimonäs Umeå IF HJ Öst5  -  2  
18
13:00
lör
13:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Morön BK2  -  4  
 
22
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Bygdeå GIF3  -  1  
25
16:30
lör
16:30    
Bodens Energi Arena
Bodens BK FF - IFK Umeå5  -  1  
 
30
20:30
tor
20:30    
Nolia 1
Team TG FF 2 - IFK Umeå 21  -  3  
31
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Sandåkerns SK P091  -  2  
JUNI 2024
 
01
14:00
lör
14:00    
Skogsvallen
Sävar IK P09/10 - IFK Umeå P08/092  -  10
01
16:00
lör
16:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Bergnäsets AIK1  -  4  
 
06
15:00
tor
15:00    
Hedens IP Storfors
Storfors AIK - IFK Umeå7  -  1  
07
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Spöland Vännäs IF 25  -  2  
07
19:00
fre
19:00    
Nolia 1
Tegs SK Fotboll P09/TSUIF Lag 2 - IFK Umeå P08/095  -  1  
 
12
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Täfteå IK7  -  0  
14
fre
00:00    
Nolia 1
Wakanda SK - IFK Umeå 2  -      
16
18:30
sön
18:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Gimonäs Umeå IF  -      
 
17
20:00
mån
20:00    
Thorn Arena Fotbollshall
Gimonäs Umeå IF HJ Nord - IFK Umeå P08/09  -      
19
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Flarkens IK  -      
 
26
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Umedalens IF/Sandåkerns SK  -      
28
19:00
fre
19:00    
Flurkmark IP
Flurkmarks IK - IFK Umeå 2  -      
28
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Ersboda SK Herrjun  -      
JULI 2024
 
31
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Hörnefors IF P09  -      
AUGUSTI 2024
 
02
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Spöland Vännäs IF  -      
04
14:00
sön
14:00    
Electrolux Home Arena
Skellefteå FF P09 - IFK Umeå P08/09  -      
 
09
19:00
fre
19:00    
Nordahlsvallen
Hörnefors IF - IFK Umeå 2  -      
10
13:00
lör
13:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Skellefteå FF  -      
 
15
19:45
tor
19:45    
Carlslunds IP
Gimonäs Umeå IF HJ Öst - IFK Umeå P08/09  -      
16
19:00
fre
19:00    
Stenmyrvallens IP
Bygdeå GIF - IFK Umeå 2  -      
18
11:00
sön
11:00    
Skogsvallen
Morön BK - IFK Umeå  -      
 
23
19:00
fre
19:00    
Röbäcks Konstgräs
Röbäcks IF 2 - IFK Umeå 2  -      
23
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Sandviks IK P09  -      
25
14:00
sön
14:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Bodens BK FF  -      
 
29
20:15
tor
20:15    
Grubbevallen
Sandåkerns SK P09 - IFK Umeå P08/09  -      
30
19:30
fre
19:30    
Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF 2 - IFK Umeå 2  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
13:00
sön
13:00    
JIABvallen
Bergnäsets AIK - IFK Umeå  -      
 
04
ons
00:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Sävar IK P09/10  -      
06
19:00
fre
19:00    
Nolia 1
IFK Umeå P08/09 - Tegs SK Fotboll P09/TSUIF Lag 2  -      
06
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Team TG FF 2  -      
08
13:00
sön
13:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Storfors AIK  -      
 
11
20:00
ons
20:00    
Täfteborg
Täfteå IK - IFK Umeå P08/09  -      
13
19:00
fre
19:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Flurkmarks IK  -      
15
16:00
sön
16:00    
Carlslunds IP
Gimonäs Umeå IF - IFK Umeå  -      
 
18
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Gimonäs Umeå IF HJ Nord  -      
21
14:00
lör
14:00    
Bergvallen
Flarkens IK - IFK Umeå 2  -      
22
18:00
sön
18:00    
Umedalens IP
Umedalens IF/Sandåkerns SK - IFK Umeå  -      
 
26
20:15
tor
20:15    
Östra Ersbodaskolans konstgräsplan
Ersboda SK Herrjun - IFK Umeå P08/09  -      
27
fre
00:00    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 - Wakanda SK  -      
OKTOBER 2024
 
02
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Umedalens IF P09  -      
 
08
20:15
tis
20:15    
Umedalens IP
Umedalens IF P09 - IFK Umeå P08/09  -      
 
Våra samarbetspartners
Övrigt