Fick du också flera medlemsskapsfakturor och undrar varför?

2021-01-29 15:13
Här ser du administrativa avgifter som SportAdmin (genom sin mellanhand Billmate) tar ut vid olika fakturasummor.
Här ser du administrativa avgifter som SportAdmin (genom sin mellanhand Billmate) tar ut vid olika fakturasummor.
Idag har det skickats ut medlemskapsfakturor till hela föreningen! Då många av våra aktiva medlemmar deltar i flera sektioner skickas det per automatik ut lika många medlemskapsfakturor som antalet sektioner man tillhör. 

Länken som skickas i mejlet är internaktiv, vilket innebär att om du öppnar första mejlet och betalar medlemskapet där, så försvinner betalningslänken i de efterföljande mejlen då programmet automatiskt kopplar samman att betalningen är gjord. 

Du kanske också funderar på om ditt familjemedlemskap fortfarande är kopplat! Svaret är ja - när du klickar på länken är familjemedlemskapet förvalt, och du kan då se vilka som ingår i familjekopplingen. 

Kul att se att så många av er redan har hunnit betala på detta nya, smidiga sätt!

MVH
Kansliet

Nyhetsarkiv

IFK Umeå-låten
IFK Umeås värdemärkesbok
Årets mest hållbara
RFSISU
Instagram Huvudsida
Blodomloppet
IFK Umeå-låtenIFK Umeås värdemärkesbok

Besök oss på våra sociala medier

Årets mest hållbara

Våra samarbetspartners

RFSISU

Övrigt

Instagram HuvudsidaIdrottshögskolanBlodomloppet